Yağlı saçların bakımını kolaylaştıran öneriler

Yağlı saçların bakımını kolaylaştıran öneriler

Her gün duş alsan da saçların hemen yağlanıyor mu? Saçların yağlanmadan dolayı çok çabuk mu sönüyor? Saçların kötü görünüme ulaşmasından dolayı mutsuz musun? Yağlı saçların bakımı oldukça zordur ve saçlar sürekli yıkanmak ister, söner ve çabuk yağlanır. Bu nedenle yağlı saçlara sahip bireyler, saçlarının bakımında oldukça zorlanır. Biz de bu yazımızda yağlı saça sahip kişilerin bakımı rahatlıkla yapmasına yardımcı püf noktalarını açıkladık. Keyifli okumalar…

Saçlar Neden Yağlanır?
Türkiye’de sık yaşanan saç problemlerinden biri yağlı saç sorunudur. Saçların yağlanma problemine çözüm bulabilmek için öncelikle neden yağlandığını bilmek gerekir. Saçların yağlanma nedenleri;

Çok fazla ısıl işlem uygulanması,
Doğuştan,
Dış faktörlerle sürekli temas halinde olması,
Başka saç tipine ait saç bakım ürünün kullanılması,
Yanlış beslenme,
Saçlarla sürekli oynama,
Sıcak su ile saçları yıkamak olarak sıralanabilir.
Peki, saçların yağlanmasını engellemek için ne yapılmalıdır?

Saçlarınızı sık yıkamayın
Saçlarınızı sık yıkamak saç derinizin yağ dengesini bozar. Çünkü saçı sürekli yıkayarak saçın doğal yağları da giderilir. Eğer sürekli yıkama mecburiyetiniz varsa sık kullanım şampuanlarından faydalanabilirsiniz. Sitemizde yer alan sık kullanım şampuanları son derece etkili içerikleri ile saçlarını her gün yıkamak zorunda olan kullanıcılara yönelik geliştirilmiştir. İçeriğindeki etkili ham maddeler sayesinde saçları derinlemesine temizler, herhangi bir zarar vermez.

Saçlarınızı sıcak suyla yıkamayın, duştan çıkarken soğuk suyla durulayın
Aynı saçları sık yıkamak gibi, sıcak suyla yıkamak da saç diplerine çok zararlıdır. Günlük olarak ılık suyla saçlarınızı yıkayarak arada da duştan çıkmadan önce saçlarınıza soğuk suyla durulayarak aşırı yağlanmaya çözüm bulabilirsiniz.

yağlı saç

Kuru şampuanları keşfedin
Kuru şampuanlar, son yılların trend saç bakım ürünleri arasında yer alır. Oldukça konforlu ve pratik bu ürünlerle saçınızdaki yağı gizleyebilir, daha temiz görünen saçlara kavuşabilirsiniz. Kuru şampuanlar, saç diplerine uygulanır ve kısa bir süre içinde tertemiz yapar. İçeriğindeki aktif içeriklerle saç dibindeki yağı emme noktasında oldukça başarılıdır. Durulanmayan formüle sahiptir. Birçok çeşidiyle sitemizde yer alan kuru şampuanlar sizleri bekliyor.

Saçlarınıza ısıl işlem uygulamayın
Kurutma makineleri, saç düzleştiriciler, şekillendiriciler gibi ısıl işlemler saçların yapısını bozarak yağlandırabilir. Bu gibi etkilere karşı saçlarınızı ısıl işlemlerden koruyarak yağlanmayı kontrol altına almaya çalışabilirsiniz. Saçlarınızı doğal yollardan şekillendirmek için ise sitemizde yer alan saç şekillendiriciler ve saç kremlerinden faydalanabilirsiniz.

Beslenmenize dikkat edin, sağlıksız gıdaları hayatınızdan çıkarın
Sağlıksız beslenme, saçın yağ dengesini içten bozar. Böyle bir durumla karşılaşmamak için hayatınızdan sağlıksız gıdaları çıkarmanız gerekir. Sağlıksız gıdaları çıkaramıyorsanız bile en aza indirmeyi hedeflemelisiniz.